فراخوان : آموزش معامله در بازارهای مالی جهان ، مقاله های آموزشی رایگان در زمینه معاملات بورس و فارکس ، برگزاری سمینار ها و دوره های آموزشی بورس و کسب درآمد ارزی . برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید .

آموزش معامله در فارکس و بازارهای مالی

معرفی برد کنترل C1

برد کنترل C1 یا HD-C1 محصول شرکت Huidu یک کنترلر تلویزیون شهری یا فول کالر است که برای ماژول LED تک رنگ هم قابل استفاده می باشد . قدرت تفکیک طیف بسیار بالای این کنترلر و قیمت مناسب آن ، این برد کنترل را انتخاب اول بسیاری از سازندگان کرده است . محدوده طیف یا Gray Scale این برد کنترل 65536 سطح است و حداکثر محدوده راه اندازی آن 384*128 پیکسل می باشد . قابلیت پخش صدای استریو به صورت مستقیم از روی برد از ویژگی های منحصر بفرد این کنترلر می باشد . این برد کنترل از 512MB حافظه فلش داخلی بهره می برد و با استفاده از پورت LAN  به صورت خودکار و Plug and Play  توسط سیستم های PC و لپ تاپ شناسایی شده و به راحتی برنامه ریزی می شود . برد کنترل C1 به صورت آسنکرون یا Offline و بدون نیاز به کامپیوتر به پخش برنامه های خود به صورت حلقه وار ادامه می دهد .    

برد کنترل C1

برد کنترل طیف دار

آموزش نرم افزار LED Art و اتصالات سخت افزاری برد کنترل

برای کار با برد کنترل C1 ابتدا نرم افزار LED Art V1.2.0.3 را از بخش دانلود نرم افزار سایت دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید . توصیه می شود تا برای کار با نرم افزار های تلویزیون شهری از ویندوز XP SP3 استفاده نمایید چرا که ویندوز XP نسبت به سایر ویندوز ها ارتباط مستقیم تری را با سخت افزار های معمول مثل کارت شبکه برقرار می کند . اکنون با توجه به مدل هاب روی ماژول LED یک کارت هاب مناسب را به سوکت HUB1 متصل کنید . در صورتی که تابلو روان شما بیش از هشت سطر دارد ، یک کارت هاب دیگر را به سوکت طرف دیگر برد کنترل متصل نمایید اما توجه کنید که تابلو شما نباید بیشتر از 128 پیکسل در ارتفاع داشته باشد . مثلاً در مورد ماژول های تک رنگ P10  تنها از یک کارت هاب می توانید استفاده نمایید . ماژول های LED بسته به نوعشان به طور معمول از هاب های Hub08 یا Hub12 یا Hub40 یا Hub75 و یا Hub90 برای دریافت و انتقال داده های خود استفاده می کنند . همه هاب ها از نظر سخت افزاری ترمینال های IDC معمولی هستند که همگی دارای 16 پین بوده و به صورت 8*2 ساخته شده اند و تنها پروتکل ارتباطی متفاوتی دارند . کارت هاب بردی است که دارای هشت یا شانزده عدد هاب است که توسط یک یا دو سوکت IDC 50pin به برد کنترل متصل می شود . کارت هاب ها نیز بسته به هاب هایی که روی خود دارند با نام هاب های خود عرضه می شوند . مثلاً کارت هاب 40 ، کارت هابی است که دارای هاب های Hub40 می باشد .

پس از نصب کارت هاب ، بوسیله کابل فلت با طول مناسب از کارت هاب HUB1 ، هاب اول را به سطر اول تابلو و هاب دوم را به سطر دوم تابلو و به همین ترتیب سایر سطر ها را به کارت هاب متصل نمایید . در صورتی که تابلو شما دارای بیش از هشت سطر است ، هاب اول از کارت هاب دیگر را به نهمین سطر از تابلو و هاب دوم آن را به دهمین سطر از تابلو و سایر سطر ها را به همین ترتیب متصل نمایید . توجه داشته باشید که سطر های تابلو و یا تلویزیون از بالا به پایین شماره گذاری می شوند . سپس سیم کشی تغذیه و کابل فلت کلیه ماژول ها را انجام داده و یک زوج سیم 5V را نیز با رعایت پلاریته صحیح به برد کنترل C1 متصل نموده و برد کنترل را بوسیله کابل شبکه به کامپوتر متصل کرده و نرم افزار را اجرا کنید . اگر اولین بار است که نرم افزار LED Art را پس از نصب باز می کنید ممکن است پنجره ای مطابق شکل زیر باز شده و از شما ابعاد صفحه نمایش را درخواست کند . در صورتی که این پنجره به طور خودکار باز نشد ، به منوی Setting رفته و گزینه Screen Setting را انتخاب کنید تا این پنجره باز شود . برای تغییر سایز صفحه نمایش ، تیک چک باکس Use Device Setting را بردارید تا مقادیر قابل ویرایش شوند . سپس در قسمت رو بروی Device Type نوع برد کنترل خود را انتخاب نمایید . توجه کنید که با استفاده از این آموزش می توانید دقیقاً مطابق C1 برد C3 را نیز کانفیگ کنید . سپس در قسمت Width عرض تابلو خود را به پیکسل و در قسمت Height ارتفاع تابلو را به پیکسل وارد نمایید و کلید OK را بزنید .

نرم افزار LED Art

 حال پس از اطمینان از صحت اتصالات و پلاریته صحیح تغذیه کلیه ماژول ها ، تابلو را روشن کنید . در این حالت برد کنترل C1 تست های متفاوتی را روی صفحه نمایش انجام می دهد . منتظر بمانید تا کلیه تست ها تمام شده و صفحه تابلو به یک حالت ثابت برسد . نوار وضعیت نرم افزار LED Art را در گوشه پایین و سمت چپ بررسی کنید و منتظر بمانید تا شماره سریال برد کنترل ظاهر شود . این حالت حدود یک دقیقه یا کمتر بعد از تست های صفحه نمایش اتفاق می افتد و نشان از شناسایی برد کنترل توسط نرم افزار دارد . فلش قرمز در تصویر زیر شناسایی برد کنترل را در نرم افزار نشان می دهد .

نرم افزار LED Art

برد کنترل طیف دار

کانفیگ برد کنترل C1 برای ماژول فول کالر P20-2R1G1B Scan 1/4

پس از اینکه برد کنترل توسط نرم افزار شناسایی شد نوبت به کانفیگ آن می رسد . برای این کار به منوی Setting رفته و گزینه Hardware Setting را انتخاب نمایید . با این کار پنحره Password باز می شود . عدد 168 را وارد نموده و OK را بزنید تا پنجره Hardware Setting مطابق شکل زیر باز شود . 

تنظیمات نرم افزار LED Art

این پنجره از وسط به دو نیمه سمت راست و نیمه سمت چپ تقسیم شده است . نیمه سمت راست قابل تغییر نمی باشد و پارامتر های آن بعد از کانفیگ ماژول روی برد کنترل و متناسب با نوع ماژول به طور خودکار عوض می شوند . اما در نیمه سمت چپ ، گزینه هایی است که بر حسب ماژول مورد استفاده بعضی از آنها باید تغییر داده شود .

اولین گزینه Device Name می باشد که بوسیله آن می توان نامی دلخواه را برای برد کنترل تعریف کرد . نرم افزار به صورت پیش فرض نام Controller را برای برد کنترل در نظر گرفته است . در صورتی که قصد تغییر آن را دارید ، تیک کنار گزینه Rename را بزنید و نام دلخواه خود را جلوی  عبارت Device Name بنویسید .

گزینه بعدی Device ID می باشد و در صورتی که برد کنترل توسط نرم افزار شناسایی شده باشد ، شماره سریال برد کنترل در اینجا نمایان می شود . این گزینه را رها کرده و به ادامه تنظیمات بپردازید .

گزینه بعدی Priority نام دارد و معیین می کند که بین متن و تصویر کدامیک اولویت بیشتری در برنامه های شما دارد . در صورتی که در میان برنامه های شما بیشتر از متن و نوشته استفاده شده است ، آن را روی Text Priority قرار دهید و در صورتی که در میان برنامه های شما بیشتر از تصاویر و ویدئو استفاده شده است ، آن را روی Image Priority قرار دهید .

روبروی گزینه Priority گزینه Frequency قرار دارد . این گزینه فرکانس رفرش تصویر روی نمایشگر را تنظیم می کند . برای ماژول فول کالر P20-2R1G1B از نوع Scan 1/4 آن را روی 25MHz قرار دهید . در صورتی که در نمایشگر نقاط روشن بی موردی مشاهده نمودید برای از بین بردن آنها مقادیر فرکانس کمتر را امتحان کنید .

گزینه بعدی Decoder 138 است . در صورتی که در ماژول LED مورد استفاده از چیپ دیکودر 74HC138 استفاده شده باشد ، این گزینه را روی Used و در غیر اینصورت روی Not Used قرار می دهیم . در این آموزش آن را روی Used قرار دهید .

گزینه بعد Gray Level می باشد . با استفاده از این گزینه می توان سطوح Gray Scale یا همان تعداد سطوح طیف پذیری پیکسل ها را تعیین کرد . توجه داشته باشید که هر ماژول LED دارای Gray Scale مشخصی است و در صورتی که Gray Level برد کنترل را روی عدد بیشتر از آنچه ماژول ساپورت می کند قرار دهید ، ماژول LED با سرعت کمتری به تغییرات طیف تصویر پاسخ می دهد . در این آموزش این گزینه را روی 256 قرار دهید . این عدد برای بیشتر ماژول ها جواب نسبتاً مطلوبی را ارائه می کند .

گزینه Data Polarity سطح فعال سازی LED ها را در ماژول مشخص می کند . در بعضی از ماژول های LED  هر یک از LED ها با اعمال ولتاژ منطقی بالا یا High روشن می شوند و در بعضی دیگر  هر یک از LED ها با اعمال ولتاژ منطقی پایین یا Low روشن می شوند . در این آموزش و برای این نوع ماژول آن را روی High Valid قرار دهید .

گزینه OE Polarity سطح منطقی فرمان برای انتقال داده از روی چیپ ها به LED ها را مشخص می کند . در ماژول های LED بعد از قرار گرفتن داده روی چیپ ها ، با اعمال یک فرمان مناسب داده ها به یکباره روی LED ها منتقل شده و آنها را روشن می کنند . در این آموزش این گزینه را روی Low Valid قرار دهید چون سطح فرمان OE برای این نوع ماژول Low می باشد . 

گزینه های Gamma و Light به ترتیب برای تنظیم سطح طیف گاما و سطح نور پس زمینه تصویر می باشند . آنها را با تنظیمات پیش فرض خود رها کنید .

کلید Save را بزنید تا تنظیمات فعلی ذخیره گردد . سپس کلید SmartSet را بزنید تا پنجره Basic Setting باز شود . تنظیمات این پنجره را مطابق با شکل زیر انجام داده و کلید Next را بزنید .

کانفیگ برد کنترل C1

در پنجره Data Polarity Setting تنها گزینه Display Status را مطابق تصویر زیر تغییر دهید و به صفحه نمایش تابلو توجه کنید . در این حالت صفحه تابلو به صورت تمام پیکسل و به صورت دائم روشن و خاموش می شود . برد کنترل C1 با این تست پلاریته داده ماژول را تشخیص می دهد .  

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به پنجره OE Polarity Setting بروید . در این پنجره نیز تنها گزینه Display Status را مطابق تصویر زیر تغییر دهید و به صفحه نمایش تابلو توجه کنید . در این حالت صفحه تابلو به صورت تمام پیکسل و به صورت دائم پر نور و کم نور می شود . برد کنترل C1 با این تست پلاریته OE ماژول را تشخیص می دهد .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به پنجره Color Channel Setting بروید . در این پنجره رنگ های اصلی قابل نمایش توسط هر پیکسل را مطابق شکل زیر انتخاب می کنید . توجه کنید که State A تا State D به صورت خودکار توسط نرم افزار جابجا می شود  و شما تنها باید رنگ آنها را مطابق با تصویر زیر ست کنید . اکنون روی صفحه نمایش تابلو به ترتیب چهار رنگ قرمز ، سبز ، آبی و خاموش به ترتیب و با تأخیر مشخصی نمایش داده می شود .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در این صفحه تعداد سطر پیکسل در هر ماژول را مشخص می کنیم . در این آموزش مطابق شکل زیر گزینه Lines Lit in One Module را روی عدد 8 قرار دهید .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به صفحه Determine the Scan Mode برسید . در این صفحه تعداد خطوط اسکن در هر ماژول مشخص می شود . در این آموزش مطابق شکل زیر گزینه Lines Lit in One Module را روی عدد 2 قرار بدهید .

کانفیگ برد کنترل C1

حال کلید Next را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در این پنجره ماتریسی 8 در 16 قرار دارد که همانند ماژول LED فول کالر مورد نظر است . تنها کاری که باید انجام شود این است که در خانه های این ماتریس به ترتیبی که در شکل زیر ملاحظه می شود ، کلیک کنید . دقت کنید  که کلیک ها را در مکان صحیح و حتماً به ترتیبی که با شماره های نشان داده شده در شکل است انجام دهید . به عنوان مثال در ردیف 1 از چپ به راست در خانه ها کلیک کنید تا به عدد 8 برسید سپس ادامه را در ردیف 5 دنبال کرده تا پس از 8 کلیک به عدد 16 برسید . مراحل را به ترتیبی که در شکل آمده است ادامه داده تا به عدد 32 برسید . این مراحل برای این است که برد کنترل با نحوه اسکن ماژول آشنا شود .

کانفیگ برد کنترل C1

حال برای درج عدد 33 در اولین خانه سطر 2 یک کلیک کنید . نرم افزار به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 64 برسد .

کانفیگ برد کنترل C1

سپس برای درج عدد 65 در اولین خانه سطر 3 یک کلیک کنید . نرم افزار مجدداً به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 96 برسد .

کانفیگ برد کنترل C1

 و در نهایت برای درج عدد 97 در اولین خانه سطر 4 یک کلیک کنید . نرم افزار مجدداً به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 128 برسد و تمامی خانه ها پر شوند .

کانفیگ برد کنترل C1

پس از تکمیل ماتریس فوق ، پیغامی ظاهر شده و از شما سؤال می کند که آیا مایلید تنظیمات انجام شده را در فایلی ذخیره نمایید ؟ با کلیک بر روی کلید Yes تنظیمات انجام شده را در فایلی ذخیره کرده تا در دفعات بعد بتوان از آن استفاده نمود . کلید Quit را بزنید تا به محیط اصلی نرم افزار باز گردید . در آینده برای استفاده مجدد از فایل تنظیماتی که ذخیره کرده اید ، می توانید در پنجره Hardware Setting کلید Import را بزنید و فایل تنظیمات را در نرم افزار بارگذاری نمایید تا دیگر نیازی به انجام مجدد کانفیگ برد کنترل نداشته باشید .

اکنون به بخش ( آزمایش نهایی برد کنترل ) که در ادامه توضیحات است رفته و مراحل پایانی را دنبال نمایید .   

برد کنترل طیف دار

کانفیگ برد کنترل C1 برای ماژول تک رنگ P10

پس از اینکه برد کنترل توسط نرم افزار شناسایی شد نوبت به کانفیگ آن می رسد . برای این کار به منوی Setting رفته و گزینه Hardware Setting را انتخاب نمایید . با این کار پنحره Password باز می شود . عدد 168 را وارد نموده و OK را بزنید تا پنجره Hardware Setting مطابق شکل زیر باز شود . 

تنظیمات نرم افزار LED Art

این پنجره از وسط به دو نیمه سمت راست و نیمه سمت چپ تقسیم شده است . نیمه سمت راست قابل تغییر نمی باشد و پارامتر های آن بعد از کانفیگ ماژول روی برد کنترل و متناسب با نوع ماژول به طور خودکار عوض می شوند . اما در نیمه سمت چپ ، گزینه هایی است که بر حسب ماژول مورد استفاده بعضی از آنها باید تغییر داده شود .

اولین گزینه Device Name می باشد که بوسیله آن می توان نامی دلخواه را برای برد کنترل تعریف کرد . نرم افزار به صورت پیش فرض نام Controller را برای برد کنترل در نظر گرفته است . در صورتی که قصد تغییر آن را دارید ، تیک کنار گزینه Rename را بزنید و نام دلخواه خود را جلوی  عبارت Device Name بنویسید .

گزینه بعدی Device ID می باشد و در صورتی که برد کنترل توسط نرم افزار شناسایی شده باشد ، شماره سریال برد کنترل در اینجا نمایان می شود . این گزینه را رها کرده و به ادامه تنظیمات بپردازید .

گزینه بعدی Priority نام دارد و معیین می کند که بین متن و تصویر کدامیک اولویت بیشتری در برنامه های شما دارد . در صورتی که در میان برنامه های شما بیشتر از متن و نوشته استفاده شده است ، آن را روی Text Priority قرار دهید و در صورتی که در میان برنامه های شما بیشتر از تصاویر و ویدئو استفاده شده است ، آن را روی Image Priority قرار دهید .

روبروی گزینه Priority گزینه Frequency قرار دارد . این گزینه فرکانس رفرش تصویر روی نمایشگر را تنظیم می کند . برای ماژول تک رنگ P10 از نوع Scan 1/4 آن را روی 25MHz قرار دهید . در صورتی که در نمایشگر نقاط روشن بی موردی مشاهده نمودید برای از بین بردن آنها مقادیر فرکانس کمتر را امتحان کنید .

گزینه بعدی Decoder 138 است . در صورتی که در ماژول LED مورد استفاده از چیپ دیکودر 74HC138 استفاده شده باشد ، این گزینه را روی Used و در غیر اینصورت روی Not Used قرار می دهیم . در این آموزش آن را روی Used قرار دهید .

گزینه بعد Gray Level می باشد . با استفاده از این گزینه می توان سطوح Gray Scale یا همان تعداد سطوح طیف پذیری پیکسل ها را تعیین کرد . توجه داشته باشید که هر ماژول LED دارای Gray Scale مشخصی است و در صورتی که Gray Level برد کنترل را روی عدد بیشتر از آنچه ماژول ساپورت می کند قرار دهید ، ماژول LED با سرعت کمتری به تغییرات طیف تصویر پاسخ می دهد . در این آموزش این گزینه را روی 256 قرار دهید . این عدد برای بیشتر ماژول ها جواب نسبتاً مطلوبی را ارائه می کند .

گزینه Data Polarity سطح فعال سازی LED ها را در ماژول مشخص می کند . در بعضی از ماژول های LED  هر یک از LED ها با اعمال ولتاژ منطقی بالا یا High روشن می شوند و در بعضی دیگر  هر یک از LED ها با اعمال ولتاژ منطقی پایین یا Low روشن می شوند . در این آموزش و برای این نوع ماژول آن را روی Low Valid قرار دهید .

گزینه OE Polarity سطح منطقی فرمان برای انتقال داده از روی چیپ ها به LED ها را مشخص می کند . در ماژول های LED بعد از قرار گرفتن داده روی چیپ ها ، با اعمال یک فرمان مناسب داده ها به یکباره روی LED ها منتقل شده و آنها را روشن می کنند . در این آموزش این گزینه را روی Hight Valid قرار دهید چون سطح فرمان OE برای این نوع ماژول Hight می باشد . 

گزینه های Gamma و Light به ترتیب برای تنظیم سطح طیف گاما و سطح نور پس زمینه تصویر می باشند . آنها را با تنظیمات پیش فرض خود رها کنید .

کلید Save را بزنید تا تنظیمات فعلی ذخیره گردد . سپس کلید SmartSet را بزنید تا پنجره Basic Setting باز شود . تنظیمات این پنجره را مطابق با شکل زیر انجام داده و کلید Next را بزنید .

کانفیگ برد کنترل C1

در پنجره Data Polarity Setting تنها گزینه Display Status را مطابق تصویر زیر تغییر دهید و به صفحه نمایش تابلو توجه کنید . در این حالت صفحه تابلو به صورت تمام پیکسل و به صورت دائم روشن و خاموش می شود . برد کنترل C1 با این تست پلاریته داده ماژول را تشخیص می دهد .  

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به پنجره OE Polarity Setting بروید . در این پنجره نیز تنها گزینه Display Status را مطابق تصویر زیر تغییر دهید و به صفحه نمایش تابلو توجه کنید . در این حالت صفحه تابلو به صورت تمام پیکسل و به صورت دائم پر نور و کم نور می شود . برد کنترل C1 با این تست پلاریته OE ماژول را تشخیص می دهد .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به پنجره Color Channel Setting بروید . در این پنجره رنگ های اصلی قابل نمایش توسط هر پیکسل را مطابق شکل زیر انتخاب می کنید . توجه کنید که State A تا State D به صورت خودکار توسط نرم افزار جابجا می شود  و شما تنها باید رنگ آنها را مطابق با تصویر زیر ست کنید . در صورتی که ماژول تک رنگ شما سبز است ، رنگ اول را سبز و در صورتی که ماژول تک رنگ شما آبی است ، رنگ اول را آبی انتخاب کنید . در این قسمت از تنظیمات ، صفحه نمایش تابلو به صورت دائم روشن و خاموش می شود .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در این صفحه تعداد سطر پیکسل در هر ماژول را مشخص می کنیم . در این آموزش مطابق شکل زیر گزینه Lines Lit in One Module را روی عدد 16 قرار دهید .

کانفیگ برد کنترل C1

کلید Next را بزنید تا به صفحه Determine the Scan Mode برسید . در این صفحه تعداد خطوط اسکن در هر ماژول مشخص می شود . در این آموزش مطابق شکل زیر گزینه Lines Lit in One Module را روی عدد 4 قرار بدهید .

کانفیگ برد کنترل C1

حال کلید Next را بزنید تا به صفحه بعد بروید . در این پنجره ماتریسی 16 در 32 قرار دارد که همانند ماژول LED  مورد نظر است . تنها کاری که باید انجام شود این است که در خانه های این ماتریس به ترتیبی که در شکل زیر ملاحظه می شود ، کلیک کنید . دقت کنید  که کلیک ها را در مکان صحیح و حتماً به ترتیبی که با شماره های نشان داده شده در شکل است انجام دهید . به عنوان مثال در ردیف 13 از چپ به راست در خانه ها کلیک کنید تا به عدد 8 برسید سپس ادامه را در ردیف 9 دنبال کرده تا پس از 8 کلیک به عدد 16 برسید . مراحل را به ترتیبی که در شکل آمده است ادامه داده تا به عدد 64 برسید . این مراحل برای این است که برد کنترل با نحوه اسکن ماژول آشنا شود .

کانفیگ برد کنترل C1

حال نوار پیمایشی پایین پنجره را به سمت راست بکشید تا نیمه دیگر ماتریس مشاهده شود . سپس مطابق شکل زیر ادامه ماتریس را از عدد 65 تا 128 دقیقاً همانند شکل زیر و با رعایت ترتیب پر کنید .

کانفیگ برد کنترل C1

نوار پیمایشی پایین پنجره را تا انتها به طرف چپ کشیده تا به ابتدای سطر های ماتریس برسید .حال برای درج عدد 129 در اولین خانه سطر 14 یک کلیک کنید . نرم افزار به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 256 برسد .

کانفیگ برد کنترل C1

سپس برای درج عدد 257 در اولین خانه سطر 15 یک کلیک کنید . نرم افزار مجدداً به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 384 برسد .

کانفیگ برد کنترل C1

 و در نهایت برای درج عدد 385 در اولین خانه سطر 16 یک کلیک کنید . نرم افزار مجدداً به طور خودکار خانه ها را پر کرده تا مطابق شکل زیر به عدد 512 برسد و تمامی خانه ها پر شوند .

کانفیگ برد کنترل C1

پس از تکمیل ماتریس فوق ، پیغامی ظاهر شده و از شما سؤال می کند که آیا مایلید تنظیمات انجام شده را در فایلی ذخیره نمایید ؟ با کلیک بر روی کلید Yes تنظیمات انجام شده را در فایلی ذخیره کرده تا در دفعات بعد بتوان از آن استفاده نمود . کلید Quit را بزنید تا به محیط اصلی نرم افزار باز گردید . در آینده برای استفاده مجدد از فایل تنظیماتی که ذخیره کرده اید ، می توانید در پنجره Hardware Setting کلید Import را بزنید و فایل تنظیمات را در نرم افزار بارگذاری نمایید تا دیگر نیازی به انجام مجدد کانفیگ برد کنترل نداشته باشید .

اکنون به بخش ( آزمایش نهایی برد کنترل ) که در ادامه توضیحات است رفته و مراحل پایانی را دنبال نمایید .   

برد کنترل طیف دار

آزمایش نهایی برد کنترل

برای تست برد کنترل کانفیگ شده ، در محیط نرم افزار روی عبارت Screen1 کلیک کنید تا به حالت انتخاب شده در آید . سپس روی ابزار Program کلیک کرده تا یک برنامه در زیر مجموعه Screen1 باز شود . سپس روی ابزار Text کلیک کنید تا یک Text زیر Program1  ایجاد گردد . همانند برنامه HD در محیط ویرایش Text متن یا کلمه ای را تایپ نمایید . فونت ، سایز و افکت دلخواه را برای آن انتخاب کرده و تغییرات را در صفحه  پیش نمایش مشاهده نمایید . 

نرم افزار LEDShow v11.2

حال به منوع Control رفته و گزینه Communication Setting را انتخاب نمایید تا پنجره Device Bind مطابق شکل زیر باز شود . در این پنجره ، هر دو چک باکس Screen1 و Device Bind را تیک زده و در پاسخ به پیغام ظاهر شده کلید OK را بزنید . سپس پنجره Device Bind را با زدن کلید OK ببندید تا به صفحه اصلی باز گردید .     

نرم افزار LEDShow v11.2

اکنون آماده ایم تا برنامه ساخته شده را به برد کنترل Send کنیم . برای این کار کلید Send از ابزار های بالای صفحه را بزنید . پنجره ای مطابق شکل زیر باز شده و نواری سبز رنگ تا %100 پر می شود . در این حالت برنامه ها به برد کنترل منتقل شده و می توانید این پنجره را ببندید .     

نرم افزار LEDShow v11.2

سخن پایانی : این آموزش صرفاً بر پایه تجربیات بخش فنی شرکت کیاسل تهیه شده و از هیچ منبع مکتوب و اینترنتی اقتباس نشده است . این مطالب هدیه ناچیزی است از طرف گروه کیاسل به شما بازدید کننده عزیز . لذا تقاضا می شود از مطالب فوق در وب سایت های دیگر استفاده نشود و در صورت تمایل تنها از لینک زیر در اینترنت استفاده شود . 

http://www.kiasell.com/c1_config.html