فراخوان : آموزش معامله در بازارهای مالی جهان ، مقاله های آموزشی رایگان در زمینه معاملات بورس و فارکس ، برگزاری سمینار ها و دوره های آموزشی بورس و کسب درآمد ارزی . برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید .

آموزش معامله در فارکس و بازارهای مالی

ماژول LED

برای کار با انواع ماژول LED دانستن مشخصات انتقال داده هر ماژول LED بسیار ضروری است . این مشخصات برای تنظیمات اولیه برد کنترل تابلو روان به کار می روند که بدون تنظیم آنها برد کنترل توانایی کار و تعامل با ماژول LED را نخواهد داشت . در این بخش از وب سایت کیاسل با مشخصات انتقال داده اغلب ماژول های LED آشنا شده و نحوه تنظیم اولیه اغلب بردهای کنترل را فرا خواهید گرفت . ناگفته نماند که مشخصات ارائه شده در این بخش بر اساس ماژول های عرضه شده در فروشگاه شرکت کیاسل تهیه شده است و ممکن است در برخی موارد با ماژول های عرضه شده توسط سایر همکاران متفاوت باشند اما اغلب ماژول های موجود در بازار کشور دارای تنظیمات مشابهی  هستند . 

ماژول led

 

تنظیمات ماژول led تک رنگ P10

این تنظیمات برای انواع ماژول led تک رنگ P10 با رنگ های قرمز ، سبز ، سفید ، آبی و زرد یکسان است و همگی به یک شکل در برد کنترل ست می شوند . برای اطلاع از چگونگی ست کردن این مشخصات در برد های کنترل سری HD به لینک راه اندازی برد های HD مراجعه فرمایید .

Color: Single Color

Unit Board: Custom (32*16)

Data Polarity: Low Enable

OE Polarity: High Enable

Scan Mode: Scan (1/4) Snakelike downwards Row(16) Column(8) General P10

توجه : در نرم افزار HD و نرم افزار های ساخت انیمیشن مانند Swish Max ، برای ماژول های led تک رنگ که رنگی غیر از قرمز دارند ، فقط و فقط از همان رنگ قرمز در ساخت برنامه استفاده نمایید . به عنوان مثال در ساخت برنامه برای تابلو روان با ماژول سبز ، شما می بایست در برنامه از رنگ قرمز استفاده کنید نه از رنگ سبز و یا برای تابلو روان با ماژول سفید و یا آبی ، باید از رنگ قرمز در برنامه استفاده نمایید نه از رنگ سفید و یا آبی . این یک قانون است . اگر این قانون را رعایت نکنید ، ماژول شما به درستی کار نخواهد کرد .

تنظیمات ماژول led سه رنگ P10

این تنظیمات برای هر دو مدل ماژول led سه رنگ P10 یعنی P10-RG و همچنین P10-RB یکسان است و همگی به یک شکل در برد کنترل ست می شوند .

Color: Dual Color

Unit Board: Custom (32*16)

Data Polarity: High Enable

OE Polarity: Low Enable

Scan Mode: Scan (1/4) Snakelike downwards Row(16) Column(8) General P10

توجه : در نرم افزار HD و نرم افزار های ساخت انیمیشن مانند Swish Max ، برای ماژول های led از نوع P10-RB ، فقط از رنگ های قرمز و سبز و زرد در ساخت برنامه استفاده نمایید . در واقع ماژول led سه رنگ از نوع P10-RG توانایی تولید رنگ های قرمز ، سبز و زرد را دارد و ماژول led سه رنگ مدل P10-RB توانایی تولید رنگ های قرمز ، آبی و بنفش را دارد اما برای طراحی برنامه برای ماژول P10-RB می بایست از رنگ سبز به جای آبی و از رنگ زرد به جای بنفش در طرح خود استفاده کنید . این یک قانون است . در عمل و بر روی تابلو ، ماژول شما رنگ های سبز را آبی و رنگ های زرد را بنفش نشان خواهد دارد . اگر این قانون را رعایت نکنید ، ماژول شما به درستی کار نخواهد کرد .

تنظیمات ماژول led سه رنگ P16

این تنظیمات برای هر دو مدل ماژول led سه رنگ P16 یعنی P16-2R1G و همچنین P16-2R1B یکسان است و همگی به یک شکل در برد کنترل ست می شوند .

Color: Dual Color

Unit Board: Custom (16*8)

Data Polarity: High Enable

OE Polarity: Low Enable

Scan Mode: Scan (1/4) Snakelike downwards Row(8) Column(8) General P16

توجه : در نرم افزار HD و نرم افزار های ساخت انیمیشن مانند Swish Max ، برای ماژول های led از نوع P16-2R1B ، فقط از رنگ های قرمز و سبز و زرد در ساخت برنامه استفاده نمایید . در واقع ماژول led سه رنگ از نوع P16-2R1G توانایی تولید رنگ های قرمز ، سبز و زرد را دارد و ماژول led سه رنگ مدل P16-2R1B توانایی تولید رنگ های قرمز ، آبی و بنفش را دارد اما برای طراحی برنامه برای ماژول P16-2R1B می بایست از رنگ سبز به جای آبی و از رنگ زرد به جای بنفش در طرح خود استفاده کنید . این یک قانون است . در عمل و بر روی تابلو روان ، ماژول شما رنگ های سبز را آبی و رنگ های زرد را بنفش نشان خواهد دارد . اگر این قانون را رعایت نکنید ، ماژول شما به درستی کار نخواهد کرد .

تنظیمات ماژول led هفت رنگ P20

این ماژول در واقع یک ماژول led فول کالر P20-2R1G1B است اما می توان با برد های ساده ای مانند HD نیز آن را راه اندازی نمود و هفت رنگ رنگین کمان یعنی قرمز ، سبز ، آبی ، زرد ، بنفش  ، فیروزه ای و حتی سفید را با آن تولید نمود . با ست کردن این تنظیمات در برد کنترل این ماژول به یک ماژول led هفت رنگ تبدیل می شود . البته نوع هاب ارتباطی این ماژول led باید از نوع HUB-08 باشد .

Color: Full Color

Unit Board: Custom (16*8)

Data Polarity: High Enable

OE Polarity: Low Enable

Scan Mode: Scan (1/4) Snakelike upwards Row(8) Column(8)

سخن پایانی : این آموزش صرفاً بر پایه تجربیات بخش فنی شرکت کیاسل تهیه شده و از هیچ منبع مکتوب و اینترنتی اقتباس نشده است . این مطالب هدیه ناچیزی است از طرف گروه کیاسل به شما بازدید کننده عزیز . لذا تقاضا می شود از مطالب فوق در وب سایت های دیگر استفاده نشود و در صورت تمایل تنها از لینک زیر در اینترنت استفاده شود . 

http://www.kiasell.com/led_setting.php